BASIN AÇIKLAMASI…

Tüm Memur Sen Konfederasyonuna bağlı olarak kurulan Tüm Tarım ve Orman Çalışanları Sendikası’nın (Tüm-Toç-Sen) 1. Olağan Genel Kurulunu üyelerin yoğun katılımı ile Genel Merkez adresi olan Ankara da gerçekleşti. Tüm Tarım ve Orman Çalışanları Sendikası’nın 1. Olağan Genel Kurul üyelerin büyük bir ilgi gösterdiği ve tek liste ile gidilen seçimde Abdülkadir TÜFEKÇİ Genel Başkanlığa seçildi.

TÜFEKÇİ, yaptığı konuşmasında tüm üyelere ayrı ayrı teşekkür ederken, “Bugün 1. Olağan Genel Kurulumuzun yapmanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz. Artık durmak değil, çalışma vaktidir. Geçmişte memurlar üzerinde oynanan siyaset oyunlarını bozmak, liyakatsiz atamaları kaldırmak, eşit ücret dağılımını sağlamak, memurun özlük ve mali haklarını iyileştirmek “güçlünün değil, haklının yanında olan sendika’’ ilkesiyle hareket ederek inşallah el ele, omuz omuza vererek güzel çalışmalara, ve projelere imza atacağız” dedi.

Tüm Tarım ve Orman Çalışanları Sendikası’nın (Tüm-Toç-Sen) yeni kurulmasına rağmen, tarım ve ormancılık hizmet kollarında çalışan memurların büyük teveccüh ve takdirini topladığını belirten TÜFEKÇİ, “Şu andan itibaren ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün dediği gibi ‘’Bağımsızlık Benim Karakterimdir’’ ilkesiyle siyasetin bulaşamayacağı ve bulaştırılmayacağı, söndürülmeye çalışılan yaktığımız meşalenin bu küçük rüzgarlar ile sönmeyeceğini aksine daha alevlendiğini ülke genelinde yapılan teşkilatlanma çalışmalarımız da görülmektedir İl ve İlçelerde yapılan bu çalışmalar kesintisiz devam etmektedir ve edecektir.

Bizler Tarım ve Orman hizmet kolunda çalışan kamu çalışanlar arkadaşlar için, tüm kıymetli Genel Merkez Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla birlikte; elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyduk. İnşallah bu bilinç ile elimizden gelenin en iyisini değil, bir fazlasını yapma gayretinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan TÜFEKÇİ, “Üzerimizdeki sorumluluğun, yüklendiğimiz vizyon ve misyonun farkındayız. Amacımız tarım ve orman hizmet  kolunda görev yapan kamu alışanlarının tüm sorunlarını ve sıkıntılarını çözmek, daha refah ve mutlu bir ortamda çalışmalarını sağlamak, özlük, sosyal ve mali haklarını sonuna kadar korumak için mücadele edeceğiz. Hayvancılığıyla, ormanıyla, tarımıyla, yaşanabilir bir çevre oluşturmak ve kendi kendine yetebilen bir Türkiye için Tarım ve Orman Hizmet kolunda alın teri döken tüm arkadaşlarımızı sendikamıza bekliyorum, bizleri daha yakından tanımaya ve dinlemeye davet ediyorum” şeklinde konuşma gerçekleştirdi.

Orman yangınlarına da değinen Tüm Tarım ve Orman Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdülkadir TÜFEKÇİ, konuşmasına şöyle devam etti: “Son günlerde ülkemizdeki hainler tarafından kasıtlı ve bilinçli olarak çıkarılan orman yangınlarından dolayı büyük üzüntü duymaktayız. Ormanlar bizim can damarımız, tarım yaşamımızın garantisi vücudumuzun ayrılmaz bütüncül bir parçasıdır. Yangında kaybolan doğa ve telef olan hayvanlarımız kaybolan bir servettir. Bu hainliği yapanlar emellerine erişemeyeceklerdir. Bu olaylarda canla başla çalışan tarım ve orman çalışanlarımıza minnettarız. Tüm Tarım ve Orman Çalışanları Sendikası, onların ailesi olma yolunda kurulmuştur.” Dedi.

Beraber çıktığımız Hak mücadelesi yolunda, bizlere destek veren başta Tüm Memur Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ’a, Merkez Büro-Sen Genel Başkanı Celil TADIK’a, Medya-Sen Genel Başkanı Doğukan Pusat SÖĞÜT’e, Orman-İş Genel Başkanı  Önder SEVLÜ beylere ve tüm aile bireylerimize sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Sendikamızın Ülkemize, Devletimize, Milletimize, tüm kamu çalışanları ve tarım-orman camiasına hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan dilerim.

15.11.2020 tarihinde yapılan Tüm Tarım ve Orman Çalışanları Sendikası 1.Olağan Genel Kurulu’nda  organlar  şu şekilde belirlenmiştir.

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

Abdülkadir TÜFEKÇİ (Genel Başkan), Altuğ ÇİÇEKBİLEK (Genel Başkan Vekili), Hakkı ÇELİK (Genel Başkan Yardımcısı), Onur AFAT (Genel Başkan Yardımcısı), Sabri KARATAŞ (Genel Başkan Yardımcısı), Yalçın GÜZ (Genel Başkan Yardımcısı), Ufuk DEMİR (Genel Başkan Yardımcısı)

GENEL MERKEZ DENETLEME KURULU

Abdullah AKINCI (Başkan), Yusuf ÜLGER (Üye), Okan EKEN (Üye)

GENEL MERKEZ DİSİPLİN KURULU

Medet BAYKAN (Başkan), Alper SEYFİ (Üye), Yasin CIBIR (Üye)