BİZ KİMİZ?

BİZ;
● SADECE , Türkiye Cumhuriyetini Kuran, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve yol arkadaşlarının belirlediği kuruluş değerlerine sıkı sıkıya bağlı SENDİKAYIZ.
● Hiçbir siyasi düşüncenin ne karşısında ne de yanında, Siyaseten Sağ ya da Sol hiçbir ideolojide olmayan, Evrensel doğrulara doğru, yanlışlara yanlış diyecek noktadaki SENDİKAYIZ.
● Gayemiz sendikal faaliyet yoluyla siyasi bir kanada monte olmak değil; sadece çalışanların dertlerine, sorunlarına çare olabilme; onlar adına talepleri önerileri ilgili makamlara iletecek, aktaracak ve onların adına ses yükseltecek SENDİKAYIZ.
● Bizim için taleplerin, sorunların, isteklerin(Kanunlara uygun olmak kaydı ile) Çok Önemli ya da az önemli gibi sınıflandırılması, önem sırası yoktur. Talep ve istekler varsa tamamı önemlidir. Çünkü biz üyelerimizin tüm sorunlarının aynı kıymette değerlendirilip sonuç odaklı ele alındığı bir SENDİKAYIZ.
● Kimsenin düşüncesinden, inancından, yaşam tarzından ya da herhangi bir farklılığından dolayı ötekileştirilmediği, Her üyenin ilk üyesi kadar önemli ve kıymetli üye olduğu bir SENDİKAYIZ.
● Bizler sorunları ve çözüm önerilerini önceden inceler, araştırır, istişare eder öyle söz veririz. Söz dediğimiz her konu, bu anlamda söz verdiğimiz andan itibaren sonuca ulaşana kadar, sarf edeceğimiz gayretler OLMUŞ HÜKMÜNDE kabul edilecek kadar özü sözü bir SENDİKAYIZ.
● Arkadaşlarının derdiyle dertlenen, mutluluğuyla mutlu olan SENDİKAYIZ.
● İşlerimizde savsaklama, zamana yayma, oyalama, “bugün olmaz belki yarın” gibi gayri ahlaki davranışlarda bulunmayan, olabilecek en kısa zamanda hedeflenen işi sonuçlandırmaya yakın takipçi SENDİKAYIZ.

BİZ ÇALIŞANIN SESİYİZ;
BİZ HAKSIZLIK KARŞISINDA DURANIZ;
BİZ ÜLKEMİZ İÇİN HER GÜZEL ŞEYDE, TEMELDE TAŞ OLMAYA ADANMIŞIZ;
BİZ EMEĞİZ;
BİZ EMEĞİN SAVUNUCULARI, EMEKTARLARIN HİZMETKÂRIYIZ.

BİZ;
TÜM-TOÇ-SEN ‘iz.
Y A N İ
BİZ,
SİZİZ.